Organizacija Pravo na život iz savezne države Ohio žurno je pozvala državnog odvjetnika Mikea DeWinea da ubrza parnicu protiv organizacijePlanirano roditeljstvo (Planned Parenthood) i njihovih aktivnosti oko nelegalnog pripisivanja pilule za „dan poslije“ – RU-486 (mifepriston-sintetički steoroid) u Ohiju. Ovaj zahtjev podnesen je u svjetlu 42 nalaza neuspjele uporabe ove pilule u toj državi.
Uprava za hranu i lijekove preporučuje da se pilula RU-486 (poznatija kao pilula za kemijski pobačaj) uzima u dvije doze, oralno i u prisutnosti liječnika.
Međutim, suprotno od postupka koji nalaže Uprava, Planirano roditeljstvo propisuje kemijske pobačaje kroz 63 dana (9 tjedana) trudnoće. Nadalje, ta organizacija šalje žene doma da bi dovršile kemijske pobačaje same, bez liječničke prisutnosti .
Nedavno je Pravo na život, putem javnog zahtjeva, dobila 42 prijave o takvim neuspjelim pobačajima u Ohiju. Nekoliko žena dobilo je umjerena do teška krvarenja, uključujući i hematometru (sakupljanje krvi u mokraćovodu). Ukupno trideset i pet slučajeva rezultiralo je nedovršenim pobačajem pa su se žene, stoga, morale vratiti u kliniku za pobačaje da bi ih kirurški dovršile.
„Bezobzirnost Planiranog roditeljstva u nelegalnom propisivanju RU-486, nije bolja od prljavština koje industrija pobačaja odašilje kako bi dovele žene u paniku, da bi potom podržale pobačaje na zahtjev“, govori Laura Beth Kirsop, iz odnosa s javnošću Prava na život. „Ovo nažalost pokazuje koliko je za zdravlje žena opasno izlaganje kemijskim pobačajima kod kuće i bez nadzora. Planirano roditeljstvo tako ostaje u izravnom sukobu s Upravom za hranu i lijekove, šaljući žene da kod kuće samostalno izvršavaju pobačaje.
U slučaju da RU-486 ne uspije, Planirano roditeljstvo žene informira da će se morati podvrguti kirurškom pobačaju jer kemijski pobačaj može uzrokovati ozbiljne poteškoće za dijete ako se trudnoća nastavi.
Jedan od javnih propisa naglašava da se žena nikada ne vraća Planiranom roditeljstvu na provjeru da se potvrdi da je pobačaj završen.
„Morala sam postaviti zastrašujuće pitanje gdje je to dijete danas“, veli Kirsop. „Je li ono rođeno? Možda nije, ali možda. I ako i je rođeno, kakve je urođene mane zadobilo zbog nesmotrenosti Planiranog roditeljstva?“
„Radi se o tome da, prema javnih propisima, Planirano roditeljstvo ne zna, a zahvaljujući njihovoj skandaloznoj borbi protiv izvršenja prokotola Uprave za hranu i lijekove u Ohiju, ni ne moraju znati“, kaže Kirsop.
Parlament Ohija donio je 2004 zakon kojim propisuje da se liječnici pridržavaju uputa Uprave za hranu i lijekove u vezi RU-486. Zakon ostaje upleten u sudsku borbu zbog izazova koje donosi Planirano roditeljstvo Ohija. U listopadu 2012., zajedničko zasjedanje šest žalbenih sudova potvrdilo je u Ohiju zakon iz 2004. godine. Tu je odluku Planirano roditeljstvoOhija osporilo, te traži njezino ponovno razmatranje.
„RU-486 je do sada ubilo 14 žena i ozlijedilo više od 2000 žena u SAD-u“, ustvrđuje Kirsop. „Što će Planirano roditeljstvo dulje izmicati protokolu Uprave za hranu i lijekove, to će se više životi i zdravlje žena izlagati riziku. Pravo na život poziva državnog odvjetnika Mikea DeWinea da završi igru Planiranog roditeljstva i ubrza sudski spor sa slučajem kemijskih pobačaja.
Izvor: www.lifesitenews.com